Ekstraklasa kończy sezon na 5. miejscu!
Mecze z drużyną SKTS Sochaczew nigdy nie nalezały do łatwych. I ten rozgrywany 26.03.2017 również do takich nie należał. Sytuacja punktowa w czołówce Ekstraklasy skomplikowana. Nic nie było przesądzone, zwycięstwo mogło przybliżyc nas do play-off, porażka nie wykluczała nas z gry o Mistrzostwo Polski. Spotkanie wyrównane. W pierwszej grze siedemnastoletnia Daria Trigolos przegrywa z Katarzyną Grzybowską-Franc 0-3. Na kort wychodzi Klaudia Kusińska i pokonuje Chinkę Fang Dong Rui 3-1. W trzecim meczu Marta Smętek ulega w dramatycznym (dwa sety na przewagi) spotkaniu 2-3 Agacie Pastor. Znów kolej na Klaudię. Po stronie przeciwnej Katarzyna Grzybowska-Franc. Mecze pomiędzy tymi dwiema rerprezentantkami Polski są zawsze niezwykle pasjonujace i dynamiczne. Tu nie ma gry obronnej, niekończących się wymian. Tu rządzi szybki atak topspinowy. Pierwszy set dla Klaudii, w drugim Grzybowska wyrównuje na przewagi, ale dwa ostatnie sety należą już do naszej zawodniczki, która pokonuje po raz już kolejny w tym sezonie swoją rywalkę 3-1. Stan całego meczu 2-2. Kończyć spotkanie przyszło Darii. Olbrzymia presja i wymagająca przeciwniczka, Fang Dong Rui nie ułatwiają zadania. Ale Daria gra bardzo dobrze. Pierwsze dwa sety na remis 1-1. Gra z Chinką nawiązana. Trzeciego seta Daria traci na przewagi. Czwartego seta przegrywa 12-14 po bardzo dobrej, wyrównanej walce. Stan meczu 3-2 dla przeciwnika. „Nastroje są minorowe, bo nie jesteśmy w play-offach. Sytuacja punktowa była dość skomplikowana, Wrocław wygrał i ma 28 punktów a my mamy 24. Bezposrednie spotkania decydują, że nie jesteśmy w czwórce. Jesteśmy na piątym miejscu. To był sezon cudów dlatego, że jeszcze nigdy zespół z 24 punktami nie wypadł z play-off. Przeważnie wystarczało 18 punktów. Było dużo niespodzianek, wystawiane niepełne składy, kontuzje itp. Stworzyło to taki dziwny układ tabeli. My gralismy równo ale wygraliśmy o jeden mecz za mało. Ale to jest sport.” – komentuje trener Marcin Kusiński.

Autor: Administrator GLKS; Data: Wtorek, 04 kwietnia 2017;