Ekstraklasa kobiet

Ekstraklasa Kobiet - 3:0 w meczu otwarcia sezonu!
W meczu otwarcia sezonu Ekstraklasy Kobiet zawodniczki GLKS SCANIA Nadarzyn zmierzyły się 29.09.2017 z zespołem SCKiS HALS WADWICZ Warszawa. Nasz zespół nieco osłabiony. W meczu nie wystąpiła kontuzjowana Klaudia Kusińska. Zastąpiła ją Paulina Krzysiek radząc sobie doskonale z przeciwniczką, Katarzyną Nowocin, którą pokonała 3:0. Całe spotkanie rozpoczęła Kasia Ślifirczyk, która w pojedynku z Moniką Klimczak odniosła zwycięstwo 3:1. Trzeci punkt dorzuciła Chinka Cai You Han wygrywając w czwartym secie na przewagi z Agatą Zakrzewską 3:1. Pomimo kontuzji Klaudii dziewczęta poradziły sobie bardzo dobrze. Cieszy bardzo wysoki poziom gry Kasi a także mocne wsparcie Pauliny. Gratulacje dla zawodniczek i trenera Marcina Kusińskiego.

KLAUDIA W KADRZE NARODOWEJ SENIOREK!
KLAUDIA W KADRZE NARODOWEJ SENIOREK! Najlepsze zawodniczki tenisa stołowego w Europie, Rosjanki, Austriaczki, medalistki Mistrzostw Europy przez tydzień, w dniach 14-19 maja 2017 roku trenują na zgrupowaniu w austriackim mieście Linz. W składzie reprezentacji Polski jest zawodniczka ekstraklasy kobiet GLKS Scania Nadarzyn Klaudia Kusińska, która wraz z Natalią Partyką oraz Katarzyną Grzybowską-Franc biorą udział w zmaganiach. Powołanie do kadry narodowej i udział w konsultacjach to bardzo duże osiagnięcie Nadarzynianki. „Nagrywamy materiał, zapamiętujemy wskazówki dotyczące jakości treningu. Jest bardzo ciężko ale poziom zawodniczek i gry jest światowy” – relacjonuje Klaudia. „Trzeba sprostać bardzo wysokim wymaganiom ale chcę wykorzystać ten czas i sparingpartnerki maksymalnie” – dodaje. „Takie akcje są bardzo ważne również dla naszej drużyny ekstraklasy, zaprocentują w przyszłym sezonie, o którym już bardzo mocno myślimy. Chcemy zaskoczyć kibiców kilkoma niespodziankami” – dodaje trener Marcin Kusiński, prywatnie tata Klaudii. Klaudia przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które będą rozgrywane w Dusseldorfie w dniach od 29 maja do 05 czerwca. Jest wśród czterech najlepszych zawodniczek w Polsce. W najbliższych dniach czeka ją jeszcze zgrupowanie w Gdańsku. Dodajmy, że w turniejch europejskich i światowych bierze udział od 2006 roku,kiedy jako kadetka wraz z Magdą Szczerkowską wywalczyła srebrny medal w deblu na Mistrzostwach Europy w Sarajewie. Jako juniorka zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Pradze w 2009 roku w deblu i drużynówce.

Ekstraklasa kończy sezon na 5. miejscu!
Mecze z drużyną SKTS Sochaczew nigdy nie nalezały do łatwych. I ten rozgrywany 26.03.2017 również do takich nie należał. Sytuacja punktowa w czołówce Ekstraklasy skomplikowana. Nic nie było przesądzone, zwycięstwo mogło przybliżyc nas do play-off, porażka nie wykluczała nas z gry o Mistrzostwo Polski. Spotkanie wyrównane. W pierwszej grze siedemnastoletnia Daria Trigolos przegrywa z Katarzyną Grzybowską-Franc 0-3. Na kort wychodzi Klaudia Kusińska i pokonuje Chinkę Fang Dong Rui 3-1. W trzecim meczu Marta Smętek ulega w dramatycznym (dwa sety na przewagi) spotkaniu 2-3 Agacie Pastor. Znów kolej na Klaudię. Po stronie przeciwnej Katarzyna Grzybowska-Franc. Mecze pomiędzy tymi dwiema rerprezentantkami Polski są zawsze niezwykle pasjonujace i dynamiczne. Tu nie ma gry obronnej, niekończących się wymian. Tu rządzi szybki atak topspinowy. Pierwszy set dla Klaudii, w drugim Grzybowska wyrównuje na przewagi, ale dwa ostatnie sety należą już do naszej zawodniczki, która pokonuje po raz już kolejny w tym sezonie swoją rywalkę 3-1. Stan całego meczu 2-2. Kończyć spotkanie przyszło Darii. Olbrzymia presja i wymagająca przeciwniczka, Fang Dong Rui nie ułatwiają zadania. Ale Daria gra bardzo dobrze. Pierwsze dwa sety na remis 1-1. Gra z Chinką nawiązana. Trzeciego seta Daria traci na przewagi. Czwartego seta przegrywa 12-14 po bardzo dobrej, wyrównanej walce. Stan meczu 3-2 dla przeciwnika. „Nastroje są minorowe, bo nie jesteśmy w play-offach. Sytuacja punktowa była dość skomplikowana, Wrocław wygrał i ma 28 punktów a my mamy 24. Bezposrednie spotkania decydują, że nie jesteśmy w czwórce. Jesteśmy na piątym miejscu. To był sezon cudów dlatego, że jeszcze nigdy zespół z 24 punktami nie wypadł z play-off. Przeważnie wystarczało 18 punktów. Było dużo niespodzianek, wystawiane niepełne składy, kontuzje itp. Stworzyło to taki dziwny układ tabeli. My gralismy równo ale wygraliśmy o jeden mecz za mało. Ale to jest sport.” – komentuje trener Marcin Kusiński.

W piątek, 24.03.2017 miłośnicy tenisa stołowego mieli okazję obejrzeć spotkanie na najwyższym poziomie Ekstraklasy. Zawodniczki GLKS Scania Nadarzyn gościły u siebie mistrza Polski, dryżynę KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg. Był to bardzo ważny dla nas mecz w walce o baraże. Nie zabrakło emocji, pięknych wymian i walki o każdy punkt. Niestety przeciwniczki zawiesiły poprzeczkę niezwykle wysoko i mecz zakończył się naszą przegraną 0-3. Pomio wyniku kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Pierwszy mecz, na kort wychodzi Klaudia Kusińska, jej przeciwniczką jest była mistrzyni Europy w singlu seniorek z 2010 roku, trzykrotna olimpijka, Białorusinka Viktoria Pavlovich, jedna z niewielu Europejek, która nawiązywała walkę z Azjatkami. Klaudia, druga w rankingu indywidualnym Ekstraklasy dwoi się aby sprostać blisko czterdzistoletniej zawodniczce. Doświadczenie zdobywane latami pozwala jednak Pavlovich kontrlolować grę. Aczkolwiek nie jest to pełna kontrola. Trzeci set należy bowiem ewidentnie do Klaudii, która wygrywa go 11-3! Niestety w ostatnim secie Pavlowich odzyskuje inicjatywę i mamy 1-3. W drugim meczu kolejna olimpijka po stronie przeciwnika. Doświadczona Li Quian. Naprzeciwko nasza młodziutka Białorusinka, Daria Trigolos, która robi co może aby sprostać przeciwniczce. Udaje się to w trzecim secie. Daria wygrywa na przewagi do dziesięciu! Jednak Li Quian kończy spotkanie wynikiem korzystnym dla siebie 3-1. Trzeci mecz to spotkanie Marty Smętek i doświadczonej Kingi Stefańskiej, dwukrotnej indywidualnej mistzyni Polski, medalistki mistrzostw Europy. Pomimo dobrej gry Marty (drugi set na przewagi) Stefańska wygrywa kończąc tym samym całe spotkanie. Pomimo przegranej spotkanie mogło sie podobać. Utytułowane zawodniczki, walka o każdy punkt, różne style gry i niesamowite emocje. Dziękujemy i trzymamy kciuki za następne występy.

Zapraszamy na mecz Ekstraklasy!
W piątek, 24.03.2017 o godzinie 17.00 w Nadarzynie rozpocznie się mecz 17. kolejki Ekstraklasy Kobiet. Tym razem będziemy gościć na hali GOS lidera tabeli, zespół KTS SIARKA-ZOT Tarnobrzeg. Zespół niezwykle mocny, faworyt, wielokrotny mistrz Polski. Bardzo chcemy tym razem utrzeć im nosa. Nasze dziewczyny trenują bardzo solidnie. Daria Trigolos już w poniedziałek przyleciała do Polski, Klaudia Kusińska ze świeżutkim brązowym medalem deblowym z Białoruś Open. Po stronie przeciwniczek oglądać zapewne będziemy doświadczoną Kingę Stefańską oraz olimpijkę Li Quian. Zapowaiada się bardzo ciekawe spotkanie. Zapraszamy!

W sobotę, 11.03.2017 zawodniczki GLKS Scania Nadarzyn gościły u siebie zespół MKS Jedynka z Łodzi w meczu piętnastej kolejki Ekstraklasy Kobiet. Nasz zespół czwarty w tabeli zaś przeciwnik na przedostatnim, dziewiątym miejscu. O ile w sporcie o niespodzianki nietrudno o tyle w tym spotkaniu niespodzianek nie było. Przeciwniczki zaczęły ostro – pierwszy set na przewagi wygrywa Agata Uchnast ale Klaudia Kusińska w kolejnych trzech setach nie daje przeciwniczce drugiej szansy pewnie wygrywając 3-1. Pierwszy punkt dla nas. Do drugiej gry wychodzi grająca w tym sezonie w Nadarzynie młodziutka Białorusinka Daria Trigolos. Po pierwszych dwóch setach 1-1. W trzecim ewidentna przewaga Darii i jest 2-1. Ostatni set pełen emocji na przewagi wygrywa „nasza” Białorusinka. Stan meczu 2-0. Na kort wychodzi Marta Smętek aby spokojnie dopełnić tego na co się zapowiadało. Marta wygrywa 3-0 i takim też wynikiem kończy się mecz. Gratulacje!

Świetny mecz Ekstraklasy!
Wygrana 3 - 1 po trzygodzinnym boju w Lidzbarku!!! Super mecz i bardzo ważna wygrana. Dwa punkty Klaudii i jeden Darii przybliżają nas do czołówki tabeli! Nadal jesteśmy w grze o play-off i to jest najważniejsze! - na gorąco komentował trener naszego zespołu Ekstraklasy Kobiet Marcin Kusiński. Mecz odbył się dzisiaj, tj. 07.02.2017 w Lidzbarku Warmińskim. Gratulacje dla zawodniczek i trenera!

6 stycznia w pierwszym meczu II rundy ekstraklasy kobiet podopieczne trenera Marcina Kusińskiego pokonały we własnej hali zespół KS Bronowianki Kraków 3-0.

W ubiegły weekend na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu odbyły się ostatnie mecze I rundy Ekstraklasy i I ligi kobiet . Nasze zespoły miały o co walczyć. Dobry występ to punktu ale i dobra pozycja przed rundą rewanżową. W Ekstraklasie po znakomitym meczu z drużyną SKTS Sochaczew ( z tym zespołem przegraliśmy w ubiegłorocznym półfinale play off) nasz zespół rywalizował z druzyna Chrobry Międzyzdroje. Baniaminek jednak mający w składzie zawodniczki z reprezentacji Polski juniorek nie był faworytem ale takie własnie mecze się ciężko gra. Jednak nasz zespół zdał ten egzamin celująco. Wynik 3-0 jest tego najlepszym dowodem. Punkty zdobyły Klaudia Kusińska, Daria Trigolos oraz Marta Smętek. Była walka , były emocje i co najwazniejsze 2 punkty dla nas. Runda zakończona miejsce 3 w tabeli z taką samą ilościa punktów jak wicelider i co warte podkreślenia 1 miejsce w rankingu indywidualnym Klaudii Kusińskiej. Warto to odnotować gdyż w naszej Ekstraklasie jest sporo zawodniczek z bardzo wysokim rankingiem ITTF. Brawo Klaudia, Brawo dziewczyny. I liga mecz zaczęła o godzinie 16.00. Mnóstwo emocji, bardzo zacięte mecze i końcowy wynik 7-3 dla naszych dziewczyn. Tak naprawdę początek zrobił wszystko. Po pierwszych czterech grach wynik brział 4-0 dla nas a punkty zdobywały po kolei Paulina Krzysiek Wiktoria Ziemkiewicz, Ola Dąbrowska i Paulina Draniak. To bardzo podłamało zespół z Gniezna. Kolejne spotkania to jeszcze bardziej zacięta walka i naprawde duże emocje. Dla nas zakończyło się wszystko znakomicie Nadarzyn 7 Gniezno 3. Trzecie miejsce w tabeli z tą samą ilością punktów co zespół MRKS Gdańsk i tytuł najlepszej singlistki dla Pauliny Krzysiek. Wielkie gratulacje. Liga w tym roku zakończona jednak przed nami turniej Grand Prix i inne zawody.

W 8 kolejce ekstraklasy kobiet podopieczne trenera Kusińskiego wybrały się do "jaskini lwa", czyli do Tarnobrzegu. Nie pokonane w polskiej lidze od kilku lat zawodniczki KTS Siarka -ZOT Tarnobrzeg i tym razem odniosły zwycięstwo. Mimo ambitnej postawy i walki o każdy punkt , wszystkie atuty były po stronie rywalek. KTS Tarnobrzeg - GLKS Scania Nadarzyn 3-1.

Zespół trenera Marcina Kusińskiego pokonał w 7 kolejce ekstraklasy kobiet we własnej hali aktualnego vice-Mistrza Polski SKTS Sochaczew 3-1. Bardzo ważne zwycięstwo i trudny mecz pozwolił Nadarzyniankom umocnić się na pozycji vice-lidera. Bohaterką meczu była kapitan GLKS-u Klaudia Kusińska , która pokonała : Dong Rui Fang oraz Katarzynę Grzybowską. Trzecie oczko dorzuciła Daria Trigolos.

Sobota 5 listopada był udanym dniem w ligowych zmaganiach zawodniczek GLKS Scania Nadarzyn. W Łodzi podopieczne trenera Marcina Kusińskiego pokonały w ekstraklasie kobiet ekipę MKS Jedynki Łódź 1-3. Tym samym Nadarzyńska ekipa utrzymała się w tabeli w fotelu vice-lidera. Dobra wiadomość dotarła również z Chełmna. W I lidze kobiet GLKS Scania Nadarzyn 2 wygrał wysoko z drugą drużyną w tabeli - LUKS Agro-Sieć Chełmno 8-2.

Żegnaj Jurku !
W środę pożegnaliśmy i uczestniczyliśmy w "ostatniej drodze" Jurka Szczerkowskiego. Taty dwójki tenisistów stołowych , którzy przez wiele lat grali w barwach GLKS Nadarzyn : Magdy i Sebastiana. Wielkiego miłośnika i fana pingponga , faceta nietuzinkowego, czasami bezkompromisowego, ba wręcz trudnego , niesamowitego walczaka wciąż głodnego sukcesu , a przy tym człowieka, który miał swój duży wkład w rozwój nadarzyńskiego tenisa stołowego. Jurku - dziękuję !

To był udany weekend dla podopiecznych trenera Marcina Kusińskiego. Najpierw w piątek GLKS Scania Nadarzyn pokonała we własnej hali AZS UE Wrocław (3-1). Następnie w niedzielę również przy Żółwińskiej 41 nasz zespół odniósł zwycięstwo 3-2 nad ekipą LUKS Polmleks Warmia Lidzbark Warmiński. Po tych zwycięstwach Nadarzynianki zajmują 2 miejsce w tabeli polskiej ekstraklasy kobiet.

Zespół GLKS Wanzl Scania Nadarzyn pokonał we własnej hali w czwartej rundzie ekstraklasy kobiet silną ekipę AZS UE Wrocław 3-1. Bohaterką meczu była kapitan nadarzyńskiej ekipy Klaudia Kusińska , która zdobyła komplet punktów pokonując m.in. "wrocławską" Chinkę. Trzeci punkt dla GLKS-u zdobyła Marta Smętek. Tym samym nasze pingpongistki w piękny sposób podziękowały Firmie Wanzl za wiele lat wspaniałej współpracy , która właśnie z dniem dzisiejszym ustała. Zarząd GLKS Nadarzyn oraz trenerzy i zawodniczki sekcji tenisa stołowego pragną serdecznie podziękować Panu Prezesowi Firmy WANZL Krzysztofowi Wygryzowskiemu za wiele lat wsparcia i zainteresowania oraz współpracy , która zaowocowała medalami Mistrzostw Polski , Europy i Świata zdobywanymi przez naszych wychowanków . Dziękujemy !!!.

Ekstraklasa kobiet.Pierwsza porażka.
W drugim meczu nowego sezonu ekstraklasy kobiet GLKS Scania Nadarzyn doznał porażki we własnej hali przegrywając 1-3 z ekipą AZS AJD Częstochowa. Jedyny punkt dla Nadarzyna zdobyła Marta Smętek.

Nowy Team , stary wynik.
W pierwszym meczu ekstraklasy kobiet występujący w nowym składzie zespół GLKS Scania Nadarzyn pokonał gładko na wyjeździe 3-0 ekipę KS Bronowianki Kraków.

Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn nie zagrają w finale ekstraklasy kobiet. Uległy one w półfinale ekipie SKTS Sochaczew. W pierwszym wyjazdowym meczu podopieczne trenera Kusińskiego przegrały 3-0. Dzień później w rewanżu we własnej hali było troszkę lepiej. Jednak i tym razem górą był SKTS , który wygrał 3-2. Jedyne punkty dla naszej ekipy w play - off zdobyła Chinka Zhao Xue , choć i ona nie mogła pochwalić się 100% skutecznością. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn zakończył rozgrywki na III miejscu w Polsce z brązowym medalem. Na pocieszenie Nadarzyniankom pozostał jeszcze turniej finałowy o Puchar Polski.

W tym tygodniu tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn rozpoczynają walkę o Mistrzostwo Polski w ekstraklasie kobiet. W półfinale fazy play-off nasze panie zmierzą się z bardzo silną ekipą SKTS Sochaczew. Pierwszy mecz derbów Mazowsza zostanie rozegrany w Sochaczewie w środę 11 Maja o godzinie 17.00. Spotkanie nr 2 dzień później zagramy w Nadarzynie w hali GOS przy ulicy Żółwińskiej 41 początek spotkania godzina 17.00. W przypadku remisu trzeci decydujący mecz w niedzielę 15 Maja o godzinie 19.00 również przy Żółwińskiej 41. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego dopingu dla naszych zawodniczek.

Zespół kobiet GLKS Wanzl Scania Nadarzyn wygrał półfinałowy turniej Pucharu Polski w Białymstoku. Nadarzynianki w pierwszym meczu pokonały V zespół ekstraklasy Optimę Lublin 4-1 ,a w meczu o awans do najlepszej czwórki w Polsce ograły ekipę LUKS Warmia Polmer Lidzbark Warmiński również 4-1. Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany pod koniec maja już po fazie play-off w ekstraklasie.

Ekstraklasa kobiet. Kolejne 2 pkt.
GLKS Wanzl Scania Nadarzyn pokonał we własnej hali w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej polskiej ekstraklasy tenisa stołowego 3-0 zespół z AZS UMCS Optima Lublin. W całym spotkaniu Nadarzynianki straciły zaledwie jednego seta w pojedynku Klaudii Kusińskiej z Chinką Wenwen Liu. Tym zwycięstwem zespół GLKS-u zapewnił sobie start z II miejsca w zbliżających się play-offach .

KTS Zamek Tarnobrzeg pozostaje niepokonany w tym sezonie w ekstraklasie kobiet. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn uległ ekipie Mistrza Polski 3-1. Jedyny punkt dla naszego zespołu zdobyła Zhao Xue , która pokonała Natalię Partykę. Blisko zwycięstwa była również Klaudia Kusińska , która przegrała 2-3 w setach z Kingą Stefańską.

Kolejne dwa punkty dopisały sobie do ekstraklasowej tabeli zawodniczki GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. Podopieczne trenera Marcina Kusińskiego pokonały w wyjazdowym spotkaniu 3-0 Akademiczki z Wrocławia.

GLKS wygrywa w Polkowicach.
GLKS Wanzl Scania Nadarzyn wygrywa kolejne spotkanie w ekstraklasie kobiet pokonując w wyjazdowym meczu 3-1 KGHM-Zanam DWSPiT Polkowice. Spotkanie i wynik meczu otworzyła Klaudia Kusińska pokonując Magdalenę Sikorską 3-1 w setach. Drugi dołożyła nadarzyńska Chinka Zhao Xue , która pokonała Roksanę Załomską 3-0 . Punkt dla gospodarzy zdobyła Agnieszka Maluszczak wygrywając z Pauliną Krzysiek 3-0. Ostatnie "oczko" dla GLKS-u zdobyła Zhao pokonując 3-1 Sikorską. Jutro nasze zawodniczki zagrają we Wrocławiu z miejscowymi akademiczkami.