Ekstraklasa - dwie olimpijki przy stole
W piątek, 24.03.2017 miłośnicy tenisa stołowego mieli okazję obejrzeć spotkanie na najwyższym poziomie Ekstraklasy. Zawodniczki GLKS Scania Nadarzyn gościły u siebie mistrza Polski, dryżynę KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg. Był to bardzo ważny dla nas mecz w walce o baraże. Nie zabrakło emocji, pięknych wymian i walki o każdy punkt. Niestety przeciwniczki zawiesiły poprzeczkę niezwykle wysoko i mecz zakończył się naszą przegraną 0-3. Pomio wyniku kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Pierwszy mecz, na kort wychodzi Klaudia Kusińska, jej przeciwniczką jest była mistrzyni Europy w singlu seniorek z 2010 roku, trzykrotna olimpijka, Białorusinka Viktoria Pavlovich, jedna z niewielu Europejek, która nawiązywała walkę z Azjatkami. Klaudia, druga w rankingu indywidualnym Ekstraklasy dwoi się aby sprostać blisko czterdzistoletniej zawodniczce. Doświadczenie zdobywane latami pozwala jednak Pavlovich kontrlolować grę. Aczkolwiek nie jest to pełna kontrola. Trzeci set należy bowiem ewidentnie do Klaudii, która wygrywa go 11-3! Niestety w ostatnim secie Pavlowich odzyskuje inicjatywę i mamy 1-3. W drugim meczu kolejna olimpijka po stronie przeciwnika. Doświadczona Li Quian. Naprzeciwko nasza młodziutka Białorusinka, Daria Trigolos, która robi co może aby sprostać przeciwniczce. Udaje się to w trzecim secie. Daria wygrywa na przewagi do dziesięciu! Jednak Li Quian kończy spotkanie wynikiem korzystnym dla siebie 3-1. Trzeci mecz to spotkanie Marty Smętek i doświadczonej Kingi Stefańskiej, dwukrotnej indywidualnej mistzyni Polski, medalistki mistrzostw Europy. Pomimo dobrej gry Marty (drugi set na przewagi) Stefańska wygrywa kończąc tym samym całe spotkanie. Pomimo przegranej spotkanie mogło sie podobać. Utytułowane zawodniczki, walka o każdy punkt, różne style gry i niesamowite emocje. Dziękujemy i trzymamy kciuki za następne występy.