Sobota - dzień kobiet w Nadarzynie
Sobota okazała się bardzo udanym dniem dla nadarzyńskich zawodniczek .Najpierw w I lidze młody zespól rezerw pokanał MRKS Gdańsk 6-4 , a trzy godziny później w derbach Mazowsza GLKS Wanzl Scania Nadarzyn pokonał 3-1 SKTS Sochaczew w ekstraklasie ....źródło nadarzyn-pingpong.pl

Oba spotkania wcale nie były łatwe , miłe i przyjemne , a do tego zaczęły się dla nas od niespodziewanych porażek . Dlatego dziewczyny należy pochwalić za ambitna walkę do samego końca.
Żbikowska / Cięszczyk - Ściblak / Duda 3:0
Po pierwszych grach singlowych i porażkach Sandry , Natalii i Moniki GLKS przegrywał już 3-1 . Naszczęście dziewczęta zagrały bardzo dobrze deble , a drugim rzucie singli przegrala dla odmiany tylko Olga. O zwycięstwie decydował ostatni pojedynek Moniki Żbikowskiej z byłą zawodniczką Nadarzyna Agatą Dudą.  W wojnie nerwów lepsza okazała się "Żbisiu" , która wygrała w piątej partii do 12.

EKSTRAKLASA KOBIET
GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn - SKTS Sochaczew 3:1
Xiaoshan Yan - Natalia Partyka 2:3 (11-8,11-1,5-11,7-11,5-11)
Magdalena Szczerkowska - Xia Zhao 3:2 (11-6,15-13,7-11,7-11,11-9)
Klaudia Kusińska - Hana Bartosova 3:2 (11-4,9-11,3-11,11-9,11-8)
Xiaoshan Yan - Xia Zhao 3:0 (11-4,11-8,11-6)
Mecz zaczął się od niespodziewanej porażki z Natalią Partyką . Mimo ,że Sasza prowadziła już 2-0 w setach , to od stołu odeszla pokonana. Trzeba przyznać jednak , że Partyka od trzeciej partii zagrała bardzo dobre zawody.
W drugim meczu pomiędzy Magdą Szczerkowską  , a Xia Zhao sytuacja powtórzyła się niemal idealnie. Magda prowadziła 2-0 w setach , nastepne dwa padły łupem chinki. Przy stanie 2-2 w setach i 2-2 w piatej partii.... zgasło światło . Mecz kontynuowano po około 30 minutach. Po dramatycznej koncówce i emocjonującej grze lepsza okazla się szczera. I mieliśmy remis.
W trzeciej odsłonie tego spotkania mogliśmy obejrzeć na raz dwie w jednej zawodniczki Nadarzyna. Klaudia Kusińska w spotkaniu ze Słowaczką Haną Bartoszową przeżywała wzloty i upadki. W pierwszym secie zagrała rewelacyjnie i całkowicie zdominowała swoją rywalkę. Dwa następne sety przezywała kryzys. W czwartej partii "Kusa" wycisnęła koncówkę seta i doprowadziła do remisu. W ostatniej partii  niesiona mocnym dopingiem wróciła do dobrej gry i wyprowadziła Nadarzyn na prowadzenie,
Kropkę nad i postawiła Sasza , ktora rozprawiła się się ze swoją rodaczką  dojść pewnie 3-0 .

Jeśli do tego dołożymy sobotnie zwycięstwo siatkarek nad Kozienicami w lidze kadetek i ich awans do  dalszej fazy rozgrywek to można śmialo powiedzieć -  8 styczeń byl dniem Nadarzyńskich sportmenek

Radości z sukcesu dziewcząt nie przyćmiła nawet wyjazdowa porażka pierwszoligowców , którzy  ulegli w Gdańsku MRKS-esowi  3-7. Punkty dla naszej ekipy zdobyli Yang Sen (2) i Aleksander Wieteska (1)

Autor: Darek Zwolinski; Data: Niedziela, 09 stycznia 2011;