Podsumowanie projektu "Sport zamiast używek"
Inicjatywa odbyła się dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w działaniu" akcja 1.2 Inicjatywy Młodzieżowe.

  "Sport zamiast używek" to lokalny projekt realizowany przez młodzież z wiejskiej gminy Nadarzyn. Powstał z inicjatywy młodzieży i był przez nią realizowany. Dwie główne części projektu to organizacja zajęć sportowo-ruchowych oraz otwartych dyskusji związanych ze zdrowym trybem życia. Młodzież podczas projektu promowała: po pierwsze żyjmy bez używek typu dopalacze, narkotyki, alkohol, a po drugie rozwijajmy pasje sportowe. Od maja do końca września co środę odbywały  się spotkania otwarte na temat używek. Specjaliści radzili jak żyć bez "dopalaczy". W tym samym okresie od poniedziałku do piątku odbywały się różne zajęcia sportowe w grupach. To zabawa i trening, a także nauka skutecznych metod walki ze stresem. Zajęcia prowadzone zostały przez młodą wykwalifikowaną kadrę trenersko - instruktorską. " W zdrowym ciele zdrowy duch" to podstawowe hasło zajęć sportowych, które odbyły się podczas projektu. Wszystkie przeprowadzone zajęcia miały na celu po za formalną edukację, by naprowadzić młodych na zdrowy tryb życia. Projekt zaktywizuje młodzież, uczył pracy w grupie, edukował poprzez sport, wyrównał szanse młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, uczył tolerancji dla innych, zmniejszył ryzyko zboczenia na margines społeczny, nauczył walki ze stresem i pokazał skutki i konsekwencje stosowania niebezpiecznych dla zdrowia używek.  Zgodnie z założeniami projekt rozpoczęliśmy 1 maja 2013 od błyskawicznych przygotowań naszej inicjatywy. Pierwsze zajęcia sportowe odbyły się od razu po majówce, zainteresowanie  przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zakładaliśmy udział w projekcie ok 40 młodych osób, a już pierwszego dnia przytrafił się "ból głowy" związany z dwukrotnie większą liczbą młodych uczestników. Dzięki pomocy GOS Nadarzyn udało utworzyć się dodatkową grupę, która trzy razy w tygodniu z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach organizowanych na boiskach i Hali Sportowej przy SP w Nadarzynie. W czasie trwania projektu przeprowadziliśmy niespełna 400 godzin zajęć sportowych ,podczas których w wodę pitną zaopatrywała nas firma FHU KLIWER Wojciech Klimkowski, nad bezpieczeństwem uczestników czuwał wykwalifikowany ratownik medyczny oraz 32 godziny warsztatów na temat używek i zdrowego trybu życia, które dzięki wsparciu Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie i zaangażowaniu dyrektora Zbigniewa Relugi przeprowadzone zostały w sali multimedialnej placówki. Zajęcia poprowadzili: starsi uczestnicy, psycholog, ratownik medyczny, fizjoterapeuta oraz zaproszonych gości. Poza warsztatami i zajęciami sportowymi młodzież biorąca udział w projekcie uczestniczyła m.in. w:

-meczu o Mistrzostwo Polski w tenisie stołowym kobiet
- licznych zawodach sportowych organizowanych na terenie Gminy Nadarzyn a także całego Mazowsza
- spotkaniach z mistrzami sportu
  W zajęciach regularnie udział wzięło ponad 100 młodych mieszkańców Gminy Nadarzyn i jej okolic. Projekt zakończył się 30.09.2013.



Autor: Administrator GLKS; Data: Sobota, 05 października 2013;

Wstecz

Dostępny w kategorii 'Turnieje ogólnopolskie'

Komentarze

Jeszcze nie komentowano tej podstrony.


Komentowanie umożliwone jedynie użytkownikom zalogowanym.


 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 
NASI SPONSORZY
 
Wyniki tenisistów

    ekstraklasa kobiet 
      sezon 2016/2017
            I RUNDA

Kraków - GLKS Scania  0-3
 
GLKS Scania -Wrocław  3-1
 
GLKS Scania- Częstochowa 1-3
 
Lublin - GLKS Scania 1-3
 
GLKS Scania - Lidzbark W. 3-2
 
Łódź - GLKS Scania 1-3
 
GLKS Scania - Sochaczew 3-1
 
Tarnobrzeg - GLKS Scania 1-3
 
Nadarzyn-Międzyzdroje 3-0
 
   ekstraklasa kobiet 
      sezon 2016/2017
            II RUNDA
GLKS Scania - Kraków 3-0
 
 

© 2009-2010 GLKS Nadarzyn; kodowanie i przygotowanie techniczne oparte na , przygotowanie merytoryczne i oprawa graficzna Roman Ćwiertniewicz; [Polityka prywatności] [Regulamin]


Banery