Ekstraklasa kobiet

Kolejne dwa punkty w ekstraklasowej tabeli
Zawodniczki GLKS Wanzl Scania Nadarzyn pewnie wygrały kolejny mecz w ekstraklasie kobiet pokonując we własnej hali ekipę LUKS Chełmno 3-0.

GLKS Wanzl Scania wykonał krok do zdobycia Pucharu Polski.
Drużyna GLKS Wanzl scania Nadarzyn zwyciężyła w meczu finałowym Drużynowego Pucharu Polski Kobiet na szczeblu województwa mazowieckiego, który rozegrano 27 stycznia 2016 roku w Warszawie. Wyższość drużyny z Nadarzyna uznać musiały zawodniczki SCKiS HALS Warszawa przegrywając w stosunku 4:0. Tym samym Nadarzynianki rozpoczną walkę o tegoroczny Puchar Polski na arenie ogólnopolskiej. Wielki finał przewidziany jest pod koniec maja 2016 roku.

Niezwykle dramatyczny przebieg miał pierwszy ligowy mecz w Nowym Roku w ekstraklasie kobiet naszych tenisistek stołowych. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn po prawie trzygodzinnym pojedynku pokonał we własnej hali ekipę KS Bronowianki Kraków. W ekipie gości bardzo dobre spotkanie rozegrała była zawodniczka GLKS Nadarzyn Marta Smętek , która w meczu otwarcia pokonała 3-2 w dramatycznej końcówce Klaudię Kusińską. W drugim spotkaniu "nadarzyńska " Chinka Zhao Xue wygrała z Zhao Xia 3-1 w setach doprowadzając w meczu do remisu po 1. trzecia partia to pojedynek najmłodszych zawodnizcek obu drużyn. Paulina Knyszewska pokonała Paulinę Krzysiek 3-1 wyprowadzając Bronowiankę na prowadzenie ( 2-1). Szansę na zwycięstwo w tym meczu podtrzymała dla Nadarzyna Klaudia Kusińska , która w czwartym spotkaniu po dramatycznym i bardzo dobrym meczu wygrała z Chinką Zhao Xia 3-1. W decydującej 5 partii Zhao Xue z Nadarzyna pokonała Martę Smętek 3-2. W ostatnim secie Krakowianka prowadziła już6-2 , aby ostatecznie przegrać 14-12. Poziom kobiecej ekstraklasy jest w tym sezonie niezwykle wyrównany. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn zajmuje drugie miejsce w tabeli ,a Boronowianka przedostatnie.

W czwartek 14 stycznia 2016 roku zapraszamy do Hali GOS w Nadarzynie przy ulicy Żółwińskiej 41 na godzinę 16.30. W ramach Polskiej Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym GLKS Wanzl Scania Nadarzyn podejmować będzie zespół KS Bronowianki Kraków. Emocje gwarantowane - wstęp wolny!

Zawodniczki GLKS Wanzl Scania Nadarzyn kończą pierwszą rundę ekstraklasy zwycięstwem 3-2 u siebie nad AZS Częstochową. Mecz był bardzo zacięty i trwał ponad 3 godziny. Tym samy nasze zawodniczki zakończyły tą fazę rozgrywek na drugim miejscu odnosząc 7 zwycięstw i 2 porażki.

W meczu VI kolejki ekstraklasy GLKS Wanzl Scania Nadarzyn podejmował KTS Zamek Tarnobrzeg. W spotkaniu dwóch niepokonanych zespołów w lidze lepszym okazała się ekipa aktualnego Mistrza Polski. Zamek nadal nie do zdobycia , wygrywa 3-1. Honorowy punkt dla Nadarzyna zdobyła Klaudia Kusińska , która pokonała 3-1 Chinkę Pan Yingying. Niestety w tym samym stosunku pojedynek otwarcia przegrała z Natalią Partyką reprezentująca barwy GLKS Wanzl Scania Chinka Zhao Xue. Dla rywali komplet punktów zdobyła naturalizowana Chinka Li Qian. Po tym spotkaniu Nadarzyn spadł na drugie miejsce w lidze.

W VI kolejce polskiej ekstraklasy kobiet dojdzie do spotkania dwóch niepokonanych do tej pory zespołów. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn w piątek 20.11.2015 o godzinie 17.00 podejmować będzie w hali GOS przy Żółwińskiej 41 ekipę KTS Zamek Tarnobrzeg. Zapraszamy serdecznie wstęp wolny!

Po przerwie w rozgrywkach nasze panie nie zwalniają tempa. Podopieczne trenera Kusińskiego pokonały w piątek 6 listopada we własnej hali AZS AE Wrocław 3-1. Punkty dla Wanzl Scania Nadarzyn zdobyły : 2 - Zhao Xue i 1 Klaudia Kusińska.

Czwarte zwycięstwo w czwartej kolejce odniosły tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. Tym razem podopieczne trenera Marcina Kusińskiego w wyjazdowym meczu po ciężkiej walce wygrały z LUKS Adrianna Chełmno 2-3. W składzie Nadarzyna zabrakło pierwszej rakiety - Chinki Zhou Xioe , która przebywa w Pekinie na Mistrzostwach Chin. Dla GLKS- u punktowały : Klaudia Kusińska 2 pkt i Paulina Krzysiek 1 pkt.

GLKS Wanzl Scania Nadarzyn wygrywa w ekstraklasie.
W drugiej rundzie ekstraklasy kobiet zespół GLKS Wanzl Scania Nadarzyn wygrał we własnej hali z ekipą Polkowic 3-0. Udany debiut w barwach Nadarzyna zanotowała Chinka ZhaoXue, która dwa dni temu przybyła do Polski. Jest to drugie zwycięstwo podopiecznych Marcina Kusińskiego w tym sezonie. Niepokonana zostaje kapitan zespołu Klaudia Kusińska (bilans 3-0) , a pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Paulina Krzysiek wygrywając z Magdaleną Sikorską 3-1 w setach.

Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn walczyły do końca o finał ekstraklasy kobiet. W rewanżowym spotkaniu z KTS Zamek Tarnobrzeg w przysłowiowej "Jaskini Lwa" w hali, w której za kilka dni tarnobrzeska drużyna powinna postawić kropkę nad i w finale Klubowego Pucharu Europy przegrały 2-3. W naszej drużynie bardzo dobrze kolejne spotkanie zagrała Klaudia Kusińska wracająca do gry po ciężkiej kontuzji. Tym razem popularna Kusa wygrała z Natalią Partyką i przy stanie 2-2 w meczu dzielnie walczyła o zwycięstwo w z brązową medalistą Mistrzostw świata Li Qian. Drugi punkt ( również na Partyce ) zdobyła dla Nadarzyna Tosia Szymańska. Warto dodać ,że w spotkaniu zadebiutowała w rozgrywkach ekstraklasy młoda tenisistka - uczennica II klasy Gimnazjum w Nadarzynie Wiktoria Ziemkiewicz. Tym samy GLKS Wanzl Scania Nadarzyn zdobył w swojej 12 letniej historii występów w ekstraklasie 8 medal ,a drugi brązowy. Ekipa z miasta siarki tym czasem będzie kontynuowała swój marsz po 24 tytuł Mistrza Polski.

O włosik LEPSZE !!!
Niesamowity sezon mają tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn występujące w ekstraklasie kobiet. Trapiony kontuzjami zespół trenera Marcina Kusińskiego przed ostatnią kolejką ligową był właściwie za burtą play off , tym bardziej że rywalem był w niej KTS Tarnobrzeg . Faktycznie Mistrzynie Polski wystąpiły w silnym zagranicznym składzie i gładko (3-0) odprawiły Nadarzynianki. Na szczęście sprawy wzięły w swoje ręce nasze bezpośrednie rywalki. We Wrocławiu PKTS Polkowice uległ miejscowym akademiczkom , mimo że prowadził już w meczu 0-2. Ostateczny wynik 3-2 dla AZS AE Wrocław. Na koniec sezonu zasadniczego okazało się więc ,że aż trzy zespoły zajmują czwarte miejsce z takim samy dorobkiem zwycięstw , porażek i ....setów. Pomiędzy zainteresowanymi ekipami: GLKS Wanzl Scania Nadarzyn , LUKS Warmia Lidzbark Warmiński i PKTS Polkowice Wydział Gier PZTS musiał obliczyć stosunek małych punktów. W tym liczeniu o ...... 0,04 (cztery setne) najlepszy okazał się NADARZYN. W ten sposób GLKS Wanzl Scania Nadarzyn w najgorszym wypadku zakończy sezon z brązowym medalem , a o finał play-off zmierzy się w dwumeczu z KTS Tarnobrzeg. Drugą parę półfinałową tworzą AZS AE Wrocław i SKTS Sochaczew.

Częstochowa zdobyta !
Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn wygrały we własnej hali w czwartek 26 Marca z AZS AJD Print Cycero Rolnik Częstochową 3-1 w przed ostatniej kolejce ekstraklasy kobiet. Punkty solidarnie dla Nadarzyna po jednym zdobyły wszystkie trzy zawodniczki : Antonina Szymańska , Klaudia Kusińska i Ewa Jurkova. Dla rywalek honorowe oczko zdobyła Białorusińka Wiktoria Kuchok. Zwycięstwo nad akademiczkami z Częstochowy przedłuża szanse Wanzl Scanii na grę w play-offach.

Ekstraklasa kobiet. SKTS-GLKS 3-0.
Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn przegrały w wyjazdowym meczu z SKTS Sochaczew 3-0. Przegrana w derbach Mazowsza to nie jedyny problem trenera Marcina Kusińskiego i jego zespołu. W pierwszym meczu spotkania w Sochaczewie odnowiła się kontuzja Klaudii Kusińskiej, która zmuszona była oddać swój mecz walkowerem. Prawdopodobnie popularna Kusa nie zagra już w tym sezonie. Inny problem to słabsza dyspozycja liderki drużyny Antoniny Szymańskiej. Tosia pomimo wywalczenia niedawno tytułu Indywidualnej Vice-Mistrzyni Polski w lidze od kilku spotkań nie może odnaleźć właściwego rytmu gry. Tym razem musiała uznać wyższość znaturalizowanej Chinki Dong Rui Fang. W lidze nie wiedzie się także nowemu nabytkowi drużyny Ewie Jurkovej. Młoda Słowaczka mimo ambitnej postawy w meczach i ciężkiej pracy na treningach zwycięstw ma jak na lekarstwo. W tej sytuacji awans do play-offów wydaje się misją arcytrudną.

Słabszy wynikowo weekend zanotowali pingpongiści GLKS Nadarzyn. W ekstraklasie kobiet zespół GLKS Wanzl Scania Nadarzyn uległ we własnej hali ekipie KS Bronowianki Kraków 1-3. Kluczem do zwycięstwa gości była dobra gra "krakowskiej" Chinki , która zdobyła komplet punktów. Honorowe oczko dla Nadarzyna wywalczyła Antonina Szymańska. Nie powiódł się także wyjazd męskiego zespołu , który doznał porażki w Kostrzyniu nad Odrą 6-4. Na dwa wyjazdowe spotkania wybrał się także młody zespół pierwszoligowych rezerw pań. GLKS II w piątek przegrał 4-6 w Gnieźnie z miejscową Stellą . dzień później 10-0 dziewczęta wygrały w Chełmnie z drugim zespołem LUKS Adrianny.

Niesamowita Krzysiek - czyli Paulina!
Debiutująca w ekstraklasie kobiet Paulina Krzysiek wygrała pojedynek, który zagwarantował drużynie trenera Kusińskiego wygraną 3:1 w Częstochowie ! W pierwszym pojedynku zmierzyły się Eva Jurkova oraz Katsiaryna Baravok. Pomimo prowadzenia 2:1 i 3:0 w kolejnym secie Nadarzynianka uległa ostatecznie 2:3. W drugiej grze tego wieczoru spotkały się Tosia Szymańska i Maryja Kuchuk. Na szczęście Tosia znalazła sposób na pokonanie zawodniczki z Białorusi,lecz potrzebowała do tego aż 5 setów. Po jej spotkaniu,stan meczu wynosił 1:1. Każdy wie jak ciężko się gra ze świadomością ze Twój punkt może rozstrzygnąć losy spotkania. Na pozycjach "3" spotkały się Paulina Krzysiek oraz Kasia Ślifirczyk. Po pierwszym secie sytuacja nie zapowiadała się dobrze.3:11,lecz w secie następnym gdy puścił stres i nerwy Paulina pokazała na co ja stać i dzięki czemu wygrała sobie srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek. Po zaciętym boju pokonała Katarzynę Slifirczyk 3:1 i dała gością prowadzenie 2:1. Do 4 gry wieczoru podeszły Szymańska i Baravok. Po nerwach w dwóch pierwszych setach gdzie w końcówkach minimalnie lepsza okazywała się zawodniczka z Nadarzyna,trzeciego seta wygrała pewnie czym postawiła "kropkę nad i" i dala swojej drużynie zwycięstwo 3:1. Bardzo cieszy ta wygrana szczególnie w tym "odmłodzonym"składzie,bez dwójki naszej drużyny,Klaudii Kusińskiej,która zmaga się chwilowo z kontuzją. Gratulacje dziewczyny,good job ! ...tekst Klaudia Kusińska

W piątek 31.X.2014 tenisistki stołowego GLKS Wanzl Scania Nadarzyn przegrały we własnej hali z SKTS Sochaczew w VII kolejce polskiej ekstraklasy kobiet. Podopieczne Marcina Kusińsały do faworytek spotkania i niestety potwierdziło się to na "stole". jedyny punkt dla naszej drużyny zdobyła Antonina Szymańska pokonując Chinkę Dong Rui Fang. Ostatecznie Sochaczew wygrał 1-3. Porażka z SKTS-em w mazowieckich derbach zepchnęła nasz zespół na 4 miejsce w tabeli ekstraklasy.

Zapraszamy na mecz ekstraklasy kobiet - derby Mazowsza PIĄTEK 31.10.2014 godz. 16.00 w hali przy ulicy Żółwińskiej 41 w Nadarzynie . GLKS Wanzl Scania Nadarzyn podejmować będzie SKTS Sochaczew.

Sobota była bardzo udana dla naszych ligowców. Przede wszystkim należy odnotować zwycięstwo GLKS Wanzl Scania Nadarzyn w ekstraklasie kobiet odniesione na bardzo trudnym terenie bo w Polkowicach. Miejscowy zespół zalicza się do ścisłej krajowej czołówki i przed spotkaniem w ligowej tabeli zajmował wyższe miejsce. Podopieczne trenera Marcina Kusińskiego stanęły tym razem na wysokości zadania . Dwa punkty zdobyła lidera GLKS-u Tosia Szymańska , a trzecie „oczko” dorzuciła Klaudia Kusińska tym samym Nadarzyn zwyciężył 3-1 . Również w sobotę zwycięstwo odnieśli nasi pierwszoligowcy , którzy podejmowali u siebie zespół AZS AWF Gdańsk. Po zaciętej walce , wygrana 6-4 dała zespołowi Zbyszka Grześlaka kolejne dwa punkty .

Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn wygrały trudne spotkanie we własnej hali z ekipą KS Galaxy Białystok 3-2. Nie do pokonania w tym spotkania była grająca na pierwszym stole w zespole gości ukraińska defensorka , która ograła po 3-0 Szymańską i Kusińską . Reszta gier na szczęście padała łupem naszych pingpongistek.

Zapraszamy na V kolejkę Polskiej Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym . W środę 15 października zespół GLKS WANZL SCANIA NADARZYN podejmować będzie we własnej hali przy ulicy Żółwińskiej 41 ekipę KS Galaxy Białystok. Początek spotkania godzina 16.00.

Dwa remisy w I lidze ( mężczyzn z Kostrzyniem /n Odrą , a kobiet z Łomżą ) i zwycięstwem w ekstraklasie kobiet GLKS Wanzl Scania Nadarzyn we własnej hali nad AZS Wrocław ( 3-1) to bilans ligowych startów naszych pingpongistów w ostatnim tygodniu.

Sekcja Tenisa zaprasza ma mecz ekstraklasy kobiet GLKS Wanzl Scania Nadarzyn - AZS Wrocław - sobota 20.09.2014 godzina 16.00. Hala Sportowa ul.Zółwińska 41 w Nadarzynie.

To nie była najlepsza sobota w wykonaniu zespołów z Nadarzyna. Ekstraklasa kobiet uległa KS Bronowiance Kraków 0:3. W pierwszym meczu Klaudia Kusińska z Zhao Xia przegrywała już 0:2 i 4:7 by wyrównać na 2:2 i niestety przegrać w decydującym 5 secie 8:11. W drugiej grze spotkały się Marta Smętek i Tosia Szymańska. Po zaciętej walce w 2 pierwszych setach lepsza okazała się Smętek i nie oddawała prowadzenia do stanu 5:3 w 3 secie,jednak Tosia nie odpuściła i udało się jej wygrać tego seta. Niestety set 4 to znakomite otwarcie Smętek i cały set skończył się 11:6,a spotkanie 1:3. W ostatniej grze wieczoru bardzo dobra grę zaprezentowała Ola Falarz pokonując nasza Eve 3:0. W pierwszym secie Eva prowadziła 8:5 by przegrać 8:11. W następnym secie to z kolei Ola prowadziła 10:7 Eva wyrównała na 11:10 lecz ostatecznie przegrała 14:12. W trzecim secie bardzo dobra gra przeciwniczki dala jej drużynie ostatni 3 punkt i wygrana 3:0. Taki jest sport,raz na gorze raz na dole. To dopiero drugi mecz sezonu. Oczywiście jak każda porażka,boli,ale nie składamy broni i możemy zapewnić iż ten wynik skłoni nas do jeszcze cięższej pracy na treningu. Porażkę również odnieśli nasi mężczyźni z pierwszej ligi. Dzisiaj drużyna z Nadarzyna musiała uznać wyższość klubu KTS Manekin Toruń 7:3. I na koniec ta dobra wiadomość. Nasze dziewczyny z I ligi po zaciętym meczu pokonały we własnej hali silną ekipę IKTS Noteć Inowrocław 6-4. Klaudia Kusińska.